درباره کتاب‌ها

 

1- چه حرف‌ها:

«چه حرف‌ها» اولین مجموعه شعر جدی من و همچنین اولین کتاب من است که به لطف انتشارات «فصل پنجم» منتشر شد. شامل 47 غزل عاشقانه. اسم این کتاب را از این بیتم انتخاب کرده‌ام:

چه حرف‌ها که درونم نگفته می‌ماند

خوشا به حال شماها که شاعری بلدید

 

2- یک وجب روغن:

مجموعه‌ای از 35 غزل طنز است. اشعاری انتقادی با موضوع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی. این کتاب به نوعی مکمل کتاب «نخند» است. (نشر آرما)

 

3- نخند:

به جرات می‌توانم بگویم که با یک مجموعه شعر طنز طرف هستید.‌ اشعار حال و هوای اعتراض و انتقاد دارند؛ به هر چه که باید درست باشد و نیست. این کتاب، شناسنامه طنز من است. (انتشارات فصل پنجم)

 

4- چوپان معاصر:

مجموعه مناجات طنزی است در قالب نثر که سر شوخی را با خدا باز کرده‌ام! برای اولین بار در تاریخ اسلام این اتفاق در قالب کتاب افتاده است!  (انتشارات‌سروش)

 

5- خنده‌های امپراتور:

شوخی با اشعار آقای «فاضل نظری» است.‌از آنجایی که اشعار ایشان را دوست داشتم، چهار کتاب شعر ایشان را خواندم و بر اشعار بیشتر شنیده شده این کتاب‌ها با همان وزن و ردیف و قافیه، شعر طنز سرودم. استقبال از این کتاب به حدی بود که دو سال پیش که برای اولین بار در نمایشگاه ارائه شد، چاپ اولش شش روزه به پایان رسید. (نشر آرما)

 

6- من و حافظ:

بیش از ۵۰۰ تک‌بیت طنز است. شوخی با اشعار حافظ مرسوم است ولی در این حجم و با رویکرد موضوعی‌ای که این کتاب دارد نمونه دیگری نداریم. هم‌نشینی دلنشینی شده است از طنز و فکاهه. اشعار حافظ به خودی خود طنز دارد. حالا شما تصور کنید دستپخت حافظ و یک طنزپرداز چقدر شور شده است! (نشر نون)

 

7- شعریکاتور:

وقتی با خدا، حافظ و فاضل نظری می‌شود شوخی کرد چرا با بقیه شاعران نشود؟ این کتاب شوخی با هر شاعری است که فکرش را بکنید! شوخی در قالب نثر. ‌قالب شعریکاتور را خودم اختراع کرده‌ام. اکثر افرادی که این کتاب را مطالعه کرده‌اند دیگر نتوانسته‌اند بدون اینکه بخندند شعری را بخوانند. کسانی که علاقمند به پشت پرده سرایش اشعار و حس و حال شاعران هستند این کتاب را می‌پسندند. (انتشارات اقلیما)

 

8- یارو:

شوخی با ملت شریف ایران است! بیش از ۱۰ سال هر کجا رفتم و هر کسی را دیدم و موقعیت طنزی پیش آمد و بداهه‌گویی و حاضرجوابی‌ای اتفاق افتاد، آن را یادداشت کردم و بالاخره شد این مجموعه. گفتگوهای چند خطی و کوتاه طنز که تصویرگری جناب آقای «مجید خسروانجم» کتاب را خواندنی‌تر کرده است. بعد از مطالعه این کتاب دیگر از کنار اتفاقات طنز به راحتی عبور نمی‌کنید. (نشر قو)

 

9- شصت در چهار:

مجموعه رباعی طنز است. اشعار این کتاب، زبان حال نوجوان‌هایی با تیپ‌های شخصیتی مختلف است که در 15 فصل دسته‌بندی شده است؛ فصل‌هایی مانند: اینهایی که تنبل‌اند، اینهایی که شاعرند، اینهایی که بازیگوش‌اند، اینهایی که شکمویند و… این کتاب اولین حضور من در عرصه‌ی کتاب کودک و نوجوان و آخرین یادگار زنده‌یاد محمدرفیع ضیایی، کارتونیست بزرگ و نام‌آشنای معاصر است. (انتشارات چرخ فلک)

 

10- روی جیب سمت چپ:

مجموعه‌ای از اشعار نیمایی کوتاه با محوریت شخصیت حضرت امام خمینی(ره) است که به بازخوانی حوادث مهم انقلاب اسلامی از سال 42 تا اندکی پس از رحلت امام می‌پردازد. اشعار این کتاب که فضایی عاطفی، حماسی و اعتراضی دارد با تصویرگری مجتبی مجلسی همراه شده است. (نشر آرما)